اتاقی که خواب شما را لاغر می کند!


آفتاب نیوز :

در طول شب، بدن شما 300 تا 400 کالری می سوزاند! این مقدار کالری تقریباً برابر با مقدار انرژی است که برای دویدن به مدت یک ساعت مصرف می کنید.

در زیر عادات خاصی وجود دارد که اگر قبل از رفتن به رختخواب آنها را رعایت کنید، می توانند منجر به کاهش وزن شوند.

در اتاق سرد بخوابید

نگه داشتن دمای اتاق خواب در 18 درجه در شب باعث تقویت متابولیسم در بدن می شود. محیط سردتر سلول های چربی را فعال می کند. وقتی در یک اتاق سرد می خوابید، بدن شما انرژی بیشتری برای گرم نگه داشتن می سوزاند و صبح ها وزن کم می کنید.

نارنجی

انگور به دلیل وجود ماده خاصی به نام رسوراترول به سوزاندن کالری کمک می کند. این ماده چربی سفید بد را به چربی قهوه ای تبدیل می کند. زمانی که می خوابید، بدن شما چربی قهوه ای را می سوزاند تا خود را گرم نگه دارد، بنابراین خوردن انگور قبل از خواب به شما کمک می کند به جای ذخیره چربی از شر چربی های اضافی خلاص شوید.

ساعات خواب معمولی

طبق تحقیقات، الگوی خواب نامنظم با اضافه وزن همراه است. به طور طبیعی، هورمون ملاتونین که در فعال کردن سلول های چربی قهوه ای و سوزاندن کالری نقش دارد، به ما می گوید که چه زمانی بخوابیم. ساعات خواب نامنظم فرآیند تولید ملاتونین را مختل کرده و خواب با کیفیت را از شما سلب می کند. در نتیجه، ممکن است صبح ها احساس خستگی کنید و تمایل به خوردن غذاهای پرکالری داشته باشید تا انرژی خود را افزایش دهید.

خوردن تنقلات پروتئینی

اگر درست انجام شود، خوردن قبل از خواب اشکالی ندارد. خوردن غذاهای غنی از پروتئین مانند ماست یونانی، پنیر کم چرب، گوشت بدون چربی یا کره بادام زمینی قبل از خواب، سرعت متابولیسم بدن را افزایش می دهد و باعث رشد عضلات می شود.

آموزش قدرت

ورزش بهترین راه برای کاهش استرس و افزایش متابولیسم قبل از خواب است. ثابت شده است که تمام تمرینات قبل از خواب متابولیسم شما را افزایش می دهد، اما تمرینات مقاومتی نیز می تواند به چربی سوزی کمک کند. شنا یا وزنه زدن احتمالا بهترین راه برای کاهش وزن است. این تمرینات باعث می شود کالری بسوزانید و این کالری سوزی حتی در هنگام خواب نیز ادامه دارد.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما